21 czerwca 2015

Najnowszy raport o stanie zdrowia Mechatka

Ostatnio pytają mnie Państwo często, czy jestem zdrowa albo piszą, że mam na zdjęciach smutny pysio. No, a jaki mam mieć, proszę Państwa? Nie jest dobrze, ale nie piszemy o tym z Panią zbyt często, żeby Państwa za bardzo nie martwić.

Jak Państwo pamiętają (a tym co nie wiedzą lub nie pamiętają, to przypomnę), ja Mechatek mam w sobie nowego(S)twora, który nazywa się chłoniak, a konkretnie chłoniak rozlany niskiego stopnia złośliwości histologicznej. Średnio koty z takim nowym(S)tworem jak u mnie żyją jeszcze od 18 - 24 miesięcy. Co oznacza, że on postępuje powoli, ale jednak postępuje, bo u kotów one są nieuleczalne, ale można je spowolnić nawet na bardzo długo. No więc Pani i Nasz Drugi Człowiek według wskazówek pana doktora Jagielskiego spowalniają go już od października. Dzięki temu spowalnianiu chłoniak jest w remisji czyli nic mi specjalnie nie robi, poza tym, że jest i muszę przyjmować lekarstwa podawane w tabletkach do pyszczydła, takie jak:
 • steryd Encortolon co 2 dni
 • chemia Leukeran co 5 dni

I z nimi moi ludzie radzą sobie w domu, chociaż bardzo się sprzeciwiam, natomiast dostaję jeszcze witaminę B12 w zastrzykach, z czym w domu nie ma szans, gdyż ona bardzo szczypie i dlatego muszę jeździć do lecznicy co dwa tygodnie na podanie zastrzyku.

Niestety, ostatnio jest nieco gorzej. Od paru miesięcy ja Mechatek bardzo powoli, ale systematycznie tracę na wadze, co wychodzi podczas kolejnych wizyt kontrolnych. Na przykład w październiku ważyłam 2,4 kg, a w maju - 2,25 kg. I chudnę też tak na oko, a to jest niepokojące i Pani z Naszym Drugim Człowiekiem bardzo się martwią, gdyż to może oznaczać, że remisja się skończyła. I dlatego nie czekali na zaplanowany na lipiec termin wizyty kontrolnej, tylko zabrali mnie do lecznicy już teraz. Okazało się, że chudnę nie tylko tak na oko, ale naprawdę - bo teraz mam tylko 2,15 kg. Dlatego w przyszłym tygodniu zrobią mi USG, żeby sprawdzić, co się w środku mnie Mechatka dzieje.

Bo co się dzieje na zewnątrz, to widać: więcej śpię, nie mam nastroju i energii do zabawy, czasem wydaję dźwięk, jakby mnie coś bolało i w ogóle szału nie ma, tak Pani powiedziała. Więc zobaczymy, co dalej...

Chchchrrr....

26 komentarzy:

 1. Miziam za uszkiem, delikatnie glaskam, mocno trzymam kciuki i bardzo Cie lubię Mechatku. Bądż dobrej myśli i pamietaj, że masz kochających Cie przyjaciół wokół siebie.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo miziania, głaskania i przytulania od nas i od Kiary...
  Mamy nadzieję ze niedługo poczujesz się lepiej niż teraz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przytulamy Cię razem z Mozartem Mechatku! Trzymaj się i życzymy, żeby leki działały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam się, jak mogę.

   Usuń
  2. Mechatku nasz Kochany. Trzymamy mocno kciuki i tulimy, tulimy, tulimy. Cała nasza trójka.

   Usuń
  3. Bardzo dziękuję, ciociu Marianko.

   Usuń
 4. Mechatku trzymaj się, nie wolno się poddawać.
  Miziam Cię za uszkiem i po brzuszku.
  Twoja koleżanka Beza z Anią

  OdpowiedzUsuń
 5. Mechatku bądź dzielny! Z całą kocią bandą trzymamy za Ciebie kciuki. Nie daj się!

  OdpowiedzUsuń
 6. Głaski Mechatku, smyram pod bródką i za uszkami. Trzymaj się Malutka!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Kibicuję Ci mój ulubiony Mechatku <3
  Ja i moja gromadka.

  OdpowiedzUsuń
 8. My też Ci kibicujemy Mechatku! Jesteś super kotkiem! Życzymy Tobie dużo zdrowia i Całej Twojej Rodzinie dużo sił w ten trudny czas.
  Isia i Coco z Rodziną.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie daj się, Mechatku kochana. Trzymamy z całej siły kciuki i pazurki. Precz z nowo(S)tworami!Marta i Attonek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Precz, precz. Nasyczałabym na niego, gdyby to coś dało.

   Usuń
 10. Mechatku , przesyłam całą swoją pozytywną energię .Trzymaj się :)

  OdpowiedzUsuń