13 listopada 2014

Nasze stado

A dzisiaj ja Mechatek chciałabym przedstawić Państwu całe nasze stado, czyli osoby kocie, które go obecnie tworzą, razem z tymi osobami kocimi, które tworzyły go przez wiele lat, a teraz już ich nie ma. O osobach ludzkich, czyli o Pani i o Naszym Drugim Człowieku będzie osobno, gdyż oni, chociaż są w stadzie bardzo ważni, to jednak należą do innego gatunku. Więc w kolejności przybycia było to tak:

Pierwsza była Reszka, na której Pani wszystkiego się uczyła. Interakcje z Reszką były bardzo pouczające, gdyż miała ona nieobliczalny charakter. Ponieważ Reszka zamieszkała w naszym domu jako pierwsza, to była szefową, więc wychowywała mnie Mechatka łapką pac! pac! oraz Sonię, która z powodu takich metod wychowawczych zrobiła się bardzo nieśmiała. Reszka została udomowiona ze schroniska w Bielsku-Białej i przeżyła z Panią aż 16 lat.

Reszka
14. 09. 1998 - 05. 10. 2014

Druga zamieszkała w naszym domu Sonia, która była moją największą przyjaciółką i została udomowiona ze stodoły. Można było z nią spać, myć sobie nawzajem futerka oraz jeść z jednej miseczki. Sonia była bardzo łagodna, spokojna i zrównoważona i miała piękne bure futerko z krawatką i skarpetkami. Sonia była też kocią damą, która nie pchała się do miseczki, no chyba, że były w niej ryby. Sonia mieszkała w naszym domu 14 lat.

Sonia
15. 07. 1999 - 26. 04. 2013

A to jestem ja Mechatek. Przez wiele lat mówili na mnie Paskudek, aż Nasz Drugi Człowiek odkrył moją wielką urodę, którą widać na portretach. Moim Mechatka zdaniem, priorytetem w kocim życiu jest mizianie, ciepłe miejsca oraz smakołyki. Jestem bardzo przyjaźnie nastawiona do świata i lubię wszystkich ludzi, nawet tych, którzy tylko przyszli w gości. I oczywiście jestem też wielkim kocim autorytetem. Sama upolowałam sobie ludzi na ulicy.

Mechatek
udomowiona 15. 12. 2004

New czyli Niuta jest majnkunem i ma na to papiery, w których nazywa się Levadia of Nemo*Pl. Ma wielkie poczucie humoru i bardzo lubi się bawić w skakanie na inne koty, zrzucanie zasłonek i drobnych przedmiotów z półek. Podobno miała spoważnieć po zakończeniu 3 roku życia, ale ma już 6 lat i w ogóle się na to nie zanosi.

New
ur. 18. 11. 2008

A to jest Leeloo, która została udomowiona z Koterii, a wcześniej przez cały pierwszy rok swojego życia mieszkała dziko na terenie szpitala. Leeloo jest bardzo żywiołowa i dobrze rozumie się z New, bo mogą skakać na siebie nawzajem i ganiać po całym mieszkaniu.

Leeloo
udomowiona 9. 10. 2014


20 komentarzy:

 1. Głaski dla całej gromadki :-)
  Piękny koci zespół :-)
  Uważnie przeczytałam, bo co kot to inna historia :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponieważ my koty mamy swoje charaktery i swoje historie. Czasem to pierwsze wynika z tego drugiego.

   Usuń
 2. Mechatku jak ktos smial cie nazywac paskudkiem, doprawdy nie rozumiem. Przeciez z daleka widac ze jestes kocia slicznota:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja Mechatek to już wyjaśniałam, więc tylko podam specjalny sznureczek do wyjaśnienia:

   http://mechatki.blogspot.com/2011/10/dlaczego-jestem-paskudkiem.html

   Usuń
  2. Ooo poszlam po sznureczku do wyjasnienia i juz troche rozumiem. Musze ci powiedziec Mechatku ze moja Toska jest troche paskudkiem. Toska ma zawsze brudne pazury. Kiedys myslelismy nawet ze to choroba jakas. Ale doktor zbadak probki i powiedzial ze nie. Toska tez jest bardzo namolna jak tylko ktos siedzi na kanapie zaraz sie pakuje na kolana. I mozesz ja zganiac 1000razy i tak znowu wlezie. I Toska tez sie zawiesza. Ale u nas w domu to sie nazywa "patrzeniem na duchy" :). Wiec Toska tez jest troche Paskudkiem , Mechatku :))

   Usuń
 3. To bardzo ważne w życiu ,żeby mieć własne stado .

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczne stadko, bez Ciebie Mechatku nie byłoby takie samo. Głaski i drapki dla członków stada :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez żadnej z nas nie byłoby takie samo. W sumie bez Pani i Naszego Drugiego Człowieka też...

   Usuń
  2. Mądry jesteś Mechatku, wiesz o tym?????

   Usuń
  3. To dlatego, że chociaż jestem Paskudkiem, nie mam żadnych kompleksów, za to mam dobre serduszko oraz dlatego, że wychowałam się w dobrym domu ;)

   Usuń
 5. Miło zobaczyć twoje stado, Mechatku kochana :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. Tak, a na zdjęciach Naszego Drugiego Człowieka nawet ja Mechatek jestem piękna.

   Usuń
 7. Wspaniałe kotysie <3 /;D
  Nasz Filipek (16 lat[*]) też nas wiele nauczył i wychował Karmelka i Gucia :-)
  Pozdrawiam ciepło .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani mówi, że tak to właśnie jest. Że się koty i ludzie nawzajem wychowują.

   Usuń