18 października 2014

Niutka - piratka

W związku z tym, że New bardzo się stresowała sytuacją u nas w domu, zrobiły jej się na futerku łyse placki, które na dodatek sobie rozdrapywała. I dlatego pani poszła z nią do przychodni i New dostała lekarstwa. Jedno do jedzenia, które jej bardzo smakowało, a drugie do psikania na kark i szyję. Chrupki rzeczywiście były bardzo smaczne, co ja Mechatek stwierdziłam osobiście. A lekarstwo psikające, chociaż wydawało okropny dźwięk, okazało się skuteczne i Niutce się te zadrapania zagoiły.

W trakcie kuracji New musiała chodzić w specjalnej czerwonej chusteczce na szyi, żeby nie jej nie rozdrapywać bardziej i nie wylizywać się z lekarstwa. Specjalną chusteczkę podarował jej Nasz Drugi Człowiek, któremu wcześniej też służyła do ochrony, tyle że głowy przed słońcem, jak w lecie pływał na łódce. No, ale więcej już mu do ochrony nie będzie raczej służyła, ponieważ Niutka za pomocą swoich pazurów, które są ogromne, gdyż Niutka jest majnkunem, zrobiła z niej dziurawy strzępek, jak to określiła pani.

Ale zanim to się stało, Nasz drugi Człowiek zrobił New kilka zdjęć w tej chusteczce, co się fachowo nazywa stylizacja, więc Państwo sobie mogą zobaczyć, jak wyglądała Niutka - piratka. O, proszę:


Chusteczka musiała być zawiązana na tyle ciasno, żeby Niutka jej nie ściągała, a jednocześnie na tyle luźno, żeby mogła normalnie oddychać, co jest dla kota bardzo ważną czynnością życiową.

I żeby się Państwo nie niepokoili, że chusteczka było zawiązana za ciasno, zamieszczam jako dowód rzeczowy jeszcze jedno zdjęcie, na którym widać, że wcale nie było za ciasno, co można poznać po wyrazie oczu Niutki, które nie są wybałuszone.12 komentarzy:

 1. <3 Piękny pirat. Pozdrawiamy. Ania. Elmo. Fela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niutka uważała inaczej, co objawiała szarpaniem stylizacji.

   Usuń
  2. U ludzi też tak jest. Sie chce być pięknym- trzeba cierpieć. Przez chwilę jest pięknie.
   A potem wracasz do domu i szpilki w kąt ;) Ania i jw.

   Usuń
  3. Pani powiedziała, że gdyby Niutka jeździła na wystawy, to mówiłaby tak samo :)

   Usuń
 2. Widzę, że się u Ciebie robi blok modowy Mechatku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna Kota w pięknej jesiennej stylizacji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podziwiam stoicki spokój w oczach Niutki i naturalną, elegancką postawę, choć podejrzewam, że to zmyłka na potrzeby zdjęcia, w końcu każda z nas lubi na fotkach ładnie wyglądać ;-) . Wniosek: ma dziewczyna zadatki na modelkę ;-)
  Marta i Attonek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My wszystkie mamy, a Pani mówi, że doskonale rozumiemy na czym polega pozowanie.

   Usuń