25 listopada 2014

Rozstrzygnięcie urodzinowego konkursu Niutki

Proszę Państwa!
Dziś nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego z okazji 6 urodzin Niutki! Pani mówi, że nie spodziewała się aż tak wielkiego odzewu. W naszym konkursie wzięło udział aż 34 osoby! Najwięcej, bo aż 24 zdecydowały się na udział na na mojej mechatkowej stronie na FB, aż 6 brało udział tutaj na blogu, a 4 osoby odpowiadały na pytania na stronie Unitedcats. Konkurs odbywał się też na mechatkowym G+, ale tam zamiast odpowiedzi pojawiło się mnóstwo plusików przy zdjęciach Niutki, których niestety uwzględnić konkursie się nie dało. Niektórzy uczestnicy nie mogli się zdecydować i raz brali udział tutaj a raz na FB, ale to nie szkodzi, bo pani mi pomagała to ogarnąć i policzyć. Ich odpowiedzi liczyły się oczywiście tylko raz.

A takie są prawidłowe odpowiedzi:

Pytanie nr 1:
Jakie imię Niutka ma zapisanie w swoich oficjalnych papierach?
Odpowiedź: Levadia of Nemo*PL.
Ale uwzględnialiśmy też odpowiedzi Levada of Nemo*PL, bo tak miała napisane na stronie internetowej swojej hodowli i na różnych portalach.

Pytanie nr 2:
Z którą z naszego stada Niuta weszła w największe konflikty?
Odpowiedź: z Sonią.
To pytanie sprawiło najwięcej problemów, bo dużo osób odpowiedziało, że z Reszką, co wynikało pewnie z ich znajomości charakteru Reszki. Ale Ci, którzy skorzystali ze sznureczków z podpowiedziami, nie mieli trudności. Najdowcipniej opisała to osoba o nicku Kluczyki Kluczyk: W zasadzie Niuta z żadną Kotką (ani Mechatkiem, ani Reszką, ani Sonią) nie weszła w największe konflikty. To tylko charaktery i osobowości Niut i Sonii weszły ze sobą w największe konflikty. Ale to ze względów tylko i wyłącznie zupełnie odmiennego poglądu na rozrywkę i zabawę. Niut ma pogląd imprezowo-dowcipaśny dodatni, a Sonia była imprezowo ujemna czyli damulkowato dodatnia. Co się kompletnie ze sobą nie chciało pogodzić.

Pytanie nr 3:
Ile Niutka miała kociąt?
Odpowiedź: ani jednego.
Rację ma pani Ewa Julia Biskupska: Wyobrażam sobie jak byście wszystkie (dziewczęta) zwariowały, gdyby miała chociaż jednego kociaczka.

Pytanie nr 4:
Jakie są najważniejsze cechy charakteru Niutki?
Odpowiedź: prawidłowe były wszystkie odpowiedzi, które mówiły o jej poczuciu humoru, psotności, ADHD i łagodności. Najbardziej spodobała nam się odpowiedź pani Ani Głowackiej: jest dowcipna, ale nie dlatego, że opowiada dobre kawały (chociaż kto ją tam wie ;)), lecz dlatego, że lubi robić psikusy takie właśnie, jak na obrazku.

Pytanie nr 5:
Jakiego koloru Niutka ma futerko?
Odpowiedź: Niutka jest n22, czyli czarna klasycznie pręgowana.
Ale bardzo spodobała nam się też odpowiedź pani Ani Krahel, że Niutka ma futerko koloru Niutkowego. I owszem, na brzuszku jest trochę beżowa.

Pytanie nr 6:
Dlaczego u nas w domu Levadia of Nemo*PL została Niutą?
Odpowiedź: Dostała imię New, co pochodzi od angielskiego słowa new, które wymawia się niu i oznacza nowa, bo była u nas zupełnie nowa.
Na to pytanie wszyscy odpowiedzieli dobrze.

Nie wszyscy odpowiedzieli na wszystkie 6 pytań konkursowych, bo na przykład jedno albo pięć pytań ominęli, albo na niektóre (zwłaszcza na drugie) odpowiedzieli z rozpędu, że Reszka. W finale znalazło się aż sześć osób, które odpowiedziały prawidłowo na wszystkie pytania, w czym pomogły im specjalne sznureczki z podpowiedziami, które ja Mechatek zamieszczałam. I tymi osobami są:
 • Dominika Orłowska-Mikiewicz
 • Magdalena Wróblewska-Gierałt
 • Ewa Anna
 • Kluczyki Kluczyk
 • Małgorzata (gonia)
 • Joanna Kubacka

I dlatego trzeba było zrobić losowanie, żeby wyłonić zwycięzcę.

Ja Mechatek za nic nie chciałam być sierotką i nazwiska wypisane na karteczkach i włożone do koszyczka w ogóle mnie nie interesowały, więc byłby kłopot, bo przecież któraś karteczka musiała być powąchana lub dotknięta łapką.

No i została! Bo do koszyczka podeszła Niutka i wskazała łapką szczęśliwy los. Moim Mechatka zdaniem dobrze się stało, bo to w końcu jej konkurs. I na tym szczęśliwym losie było napisane nazwisko pani Magdaleny Wróblewskiej-Gierałt, która wygrała konkurs. Gratulujemy, chchchchrrr!


A wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę!

Pani i ja Mechatek bardzo prosimy zwycięską osobę o skontaktowanie się ze mną Mechatkiem na FB, żeby podać adres, pod który ma zostać wysłana nagroda niespodzianka. A potem proszę ją sfotografować i koniecznie nam wszystkim powiedzieć, czy się podoba, chchchrrr!


9 komentarzy:

 1. Gratuluję i dziękuję za fajną zabawę :)
  Miłego Dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje dla zwyciężczyni. Oboje z Dziudziem dobrze się bawiliśmy bo trzeba było przeczytać znowu stare blogi. Na UC. Przy okazji poczytalismy też swoje. Fajnie było to zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dzięki konkursowi pani wróciła na UC :)

   Usuń
  2. No właśnie :) I mam nadzieję, że zostanie z nami ;-)

   Usuń
 3. Fajna zabawa :-)))
  I słusznie ,że Niutka wybrała zwycięzcę :-)
  Gratulacje !

  OdpowiedzUsuń
 4. Och nie..a bylo tak blisko:),dziekujemy za zabawe i gratulujemy zwyciezcom i glaskamy Mechatkowe stadko:*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach :)

   Usuń