3 maja 2012

Mechatek o tym, jaka powinna być kuweta

O tym, że koty są różne, nie muszę pisać, bo pisałam już wiele razy i chyba wszyscy dobrze zapamiętali.

Oznacza to, że koty mają nie tylko różne potrzeby w sprawie smakołyków, miziania i zabawy, ale także w innych sprawach, które się nazywają kuwetowe.

W każdym domu, w którym mieszkają koty powinna być kuweta, bo inaczej dojdzie do czegoś, co ludzie potem będą nazywać katastrofą i się złościć, a wcale by nie musieli, gdyby była kuweta. I o tym też trzeba pamiętać, bo kot to nie tylko przyjemności, ale wielka odpowiedzialność i obowiązek dla człowieka, o czym ludzie czasami wcale nie myślą, jak biorą kota do domu. A z takiego niemyślenia biorą się różne nieszczęścia, na przykład koty bezdomne, które zostały bezdomne, bo zostały wyrzucone z powodu niemyślenia ich ludzi. Więc to jest tak, że jak w domu jest kot, a ma być porządek to człowiek musi zapewnić mu kuwetę i to taką, żeby kotu odpowiadała.


Pani mówi, żebym napisała jeszcze o ogłoszeniach, w których ludzie piszą, że oddadzą kotki kuwetowe i że to jest żadna reklama, ponieważ wszystkie koty są kuwetowe, jak im się da taką możliwość. Jeśli małe kotki mają swoja kocia mamę, to ona je uczy wszystkich potrzebnych w życiu umiejętności, a także korzystania z kuwety. A jak kot jest już duży, to wystarczy mu pokazać gdzie jest kuweta i on od razu będzie wiedział, co w niej zrobić. I dlatego wszystkie koty są kuwetowe, a nie tylko te z ogłoszenia.

Bardzo ważny jest piasek w kuwecie, żeby kot mógł schować to, co zrobił przez zakopywanie. Czasem taki piasek trzeba długo dopasowywać, żeby odpowiadał zarówno kotu, jak i człowiekowi. Dla kota liczy się dobre zakopywanie i żeby piasek odpowiednio pachniał, a dla ludzi, żeby piasek się zbrylał, bo dzięki temu jest łatwiej. Pani powiedziała, że już nie muszę pisać, z czym jest łatwiej, bo ten felieton czytają przecież ludzie, którzy mają koty, więc wiedzą, gdyż są doświadczeni.

I jeszcze ważne jest, żeby kuweta zapewniała kotu intymność, czyli żeby nikt mu nie przeszkadzał. Dlatego niektóry koty lubią kuwety, które są zakryte i wyglądają jak domki, bo dzięki temu nie można ich podglądać podczas zakopywania, a inne wolą kuwety odkryte, żeby wszystko widzieć i mieć pod kontrolą, co jest ważną kocią potrzebą. Wyboru, czy w domu trzeba mieć kuwetę zakrytą czy odkrytą, dokonuje sam kot korzystając z niej lub nie i w ten sposób człowiek może od razu poznać, czy dobrze wybrał.

I jak już się wybierze dobrą kuwetę, dobry piasek i postawi tę kuwetę w dobrym miejscu, czyli takim, żeby kot miał spokój podczas robienia tego, co trzeba zakopać, to nie ma na tym tle konfliktów, ludzie się nie denerwują, a kot może realizować swoje potrzeby. I taka sytuacja nazywa się komfort.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz