9 stycznia 2013

Pudła w życiu kotaGdybym ja Mechatek pisała tylko dla kotów, to w ogóle nie musiałabym poruszać sprawy pudeł.

Są pewne sprawy oczywiste dla wszystkich kotów na świecie, więc nie ma potrzeby ich wyjaśniania, chyba, że mamy do czynienia z ludźmi, bo jak wiadomo ludzie nie wszystko rozumieją. Kociego entuzjazmu wobec pudeł nie rozumieją zupełnie. Więc ja Mechatek podam im teraz kawę na ławę, żeby się dowiedzieli i nie mówili, że pudła i koty to jest jakaś tajemnicza sprawa i przestali się zastanawiać.

Tymczasem sprawa jest bardzo prosta i doskonale rozumie ją każdy kot i to od wczesnego kocięctwa. Pudła i pudełka są cudowne. Absolutnie cudowne. Niezależnie od wielkości i wszystkiego innego. Gdyż pudła, proszę państwa, nadają się do robienia mnóstwa cudownych rzeczy, które koty uwielbiają.

Pudła można obwąchiwać, obchodzić dookoła, wskakiwać na nie, zeskakiwać, gonić drugiego kota dookoła pudła, wchodzić do środka, wychodzić, czekać aż drugi kot wyjdzie, chować się, wyskakiwać z pudła niepodziewanie dla innego kota, obserwować mieszkanie ze środka pudła oraz zwijać się w kłębuszek i spać. I te wszystkie cudowne rzeczy zaspokajają wiele ważnych potrzeb kota.


Zasadniczo rzecz biorąc, pudła można podzielić na dwa rodzaje, z których wynika ich zastosowanie w życiu kota. Pudła małe nadają się do wchodzenia do nich i jako legowiska. Ponieważ koty mają taką właściwość, że potrafią przyjąć kształt i wielkość naczynia, do którego wejdą, to wystarczy do tego nawet bardzo małe pudełko, co u nas w domu można zauważyć na przykładzie Niuty, która się w ten sposób zipuje. To jest takie słowo, które pani podpowiedziała mi Mechatkowi, żebym jak najlepiej opisała, co się dzieje z Niutą, jak zobaczy małe pudełko. Pani mówi, że ludzie czasami zipują różne rzeczy w komputerze, żeby zajmowały mniej miejsca, co by się zgadzało, gdyż Niuta jest duża z powodu bycia majnkunem, a zzipowana w małym pudełku zajmuje bardzo mało miejsca i robi się prostokątna. I można to zobaczyć na zdjęciu, które ja Mechatek dołączyłam jako dowód rzeczowy.

Drugim rodzajem pudeł są duże pudła. Duże pudła służą jako kryjówki, drapaki i labirynty pod warunkiem, że człowiek będzie współpracował. Współpraca człowieka polega na wycięciu w dużym pudle otworów, przez które będzie można wchodzić do środka i wychodzić ze środka, a najlepiej, jak otwory zostaną wycięte w miejscach zaskakujących, bo wtedy jest większa niespodzianka i więcej zabawy.

Ja Mechatek zaobserwowałam, że ludzie nie lubią robić tych cudownych rzeczy z pudłami i prawdopodobnie dlatego nie rozumieją, dlaczego my koty to lubimy. Pudła i pudełka prawdopodobnie służą ludziom do robienia innych rzeczy, które na szczęście nie wywołują konfliktu interesów ludzkich z kocimi i moim Mechatka zdaniem tak powinno pozostać. Ja Mechatek chciałabym ludzi zachęcić do zwiększenia ilości radości życia w życiu kotów, z którymi mieszkają. Radość życia można wnieść do domu razem z pudłem, które należy rozpakować i postawić, a kot już będzie wiedział, co z nim zrobić.

Możliwe, że gdyby ludzie spróbowali zachowywać się wobec pudeł jak koty, to ich entuzjazm byłby tak samo wielki i niczego nie trzeba byłoby im tłumaczyć, bo mieliby za sobą osobiste doświadczenie, które pozwala pewne sprawy zrozumieć najlepiej i to bez żadnych słów. Jednak nie będę ich do tego zachęcać, ponieważ gdyby odkryli, jak cudowne są pudła, to koty, z którymi mieszkają, nigdy by się do pudeł nie dopchały, bo ludzie przebywaliby w nich przez cały czas.

Chchchrrr!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz